Hej, w góry!

Korona Gór Polski – Jagodna, Orlica, Szczeliniec

 

Jagodna (997 m. n.p.m.) to szczyt, na który prowadzi droga tak jednostajna i szeroka, że (startując pod schroniskiem, które notabene ma zachwycający klimat) można na niego wejść niosąc fortepian na plecach 😉Po drodze miły dla oka las, ale poza tym żadnych widoków (również ze szczytu). Zatem krótka wizyta na samej górze, zdjęcie do książeczki i zmierzamy dalej!

Orlica (1084 m. n.p.m.) szczyt trochę wyższy i na pewno droga prowadząca na niego była bardziej stroma. Tu już byśmy nie polecali targać ciężkich instrumentów na szczyt 😉  A na samej górze warto się zatrzymać i pobiwakować – sprzyja temu polanka porośnięta kosodrzewiną czy drewniana altanka przy samym szczycie góry.

Najwięcej czasu na kontemplowanie otoczenia spędziliśmy na ostatnim szczycie tego dnia – na Szczelińcu (919 m. n.p.m.). To nie była nasza pierwsza wizyta w tym miejscu – i z całą pewnością nie ostatnia. Spacery pośród imponujących skał są niezmiennie zachwycającą przygodą – za każdą kolejną wizytą, o każdej porze dnia i roku.

Kto jeszcze darzy miłością niesamowite Góry Stołowe? 🙂

Polecamy, pozdrawiamy!

G.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *