Wycieczki

Rowery, hamaki i Jura Krakowsko-Częstochowska, czyli przepis na piękny weekend.

Skończył się deszczowy maj, a czerwiec przywitał nas prawdziwie letnią pogodą. Słoneczko wprawia wszystkich w lepszy nastrój. Łatwiej wcześniej wstać, uśmiech sam wkrada się na twarz, a chęci do wychodzenia z domu wzrastają z każdym dniem. Jest cudownie!

Zacieramy ręce z myślą o krótkich, pobliskich wycieczkach, które będziemy mogli sobie sobie sprezentować w wakacyjne, gorące dni i noce. Na wakacyjny czas bardzo polecamy wycieczki rowerowe, które pozwolą przemieszczać się na tyle szybko, aby się nie nudzić, i na tyle spokojnie, aby móc cieszyć się otoczeniem.

A jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce do cieszenia oczu jest oczywiście piękna Jura Krakowsko-Częstochowska!

Na rowerzystów czeka tam 180 kilometrowy szlak rowerowy (między Częstochową i Krakowem). Na wszystkich czeka tam zapierająca dech w piersiach natura. Na lubiących piękne fotografie czekają wapienne wzgórza, które nadają niesamowitości krajobrazom.

Wielkim atutem tego szlaku są oczywiście zamki i warownie – których zwiedzanie może uatrakcyjnić trasę oraz zmotywować do dalszej jazdy – jeśli postanowimy zatrzymywać się na odpoczynek przy kolejnych ruinach 😉

Zawsze z radością tu wracamy… cierpliwie czekamy na kolejną okazję 🙂 I kolejną przygodę!

G.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *